لوورهای آلومینیومی چیست؟

تعرفه تبلیغات در سایت

لوورهای آلومینیومی یا نمای دوکی علاوه بر جلوگیری از برخورد مستقیم تابش نور خورشید بر ساختمان، به مهندسین معمار این امکان را فراهم می آورد تا نمای زیبایی را طراحی کنند. لوورهای آلومینیومی مجموعه جدیدی از نورگیرها هستند که در ابعاد مختلف تولید می گردند و امکان آن را دارند تا به حالت های افقی و یا عمودی در ساختمان نصب شوند.

 

نمای لوور چیست ، قیمت لوور آلومینیومی ، لوور دوکی ، انواع لوور ، لوور متحرک ، لوور چوبی ، لوور دوکی شکل ، لوور آلومینیومی متحرک

 

لوور دوکی – شیدر

این مدل از لوورها می توانند با استفاده از تیغه هایی با مقطع دوکی شکل نماهای نازک و ظریف و خیلی چشمگیر را پدید آورند که نتیجه آن علاوه بر زیبایی نما، آفتاب گیرهای بدردبخور و کارا هم است. قطر این لوورها 100 میلی متر تا 400 میلی متر ساخته می شود و لوورهای آلومینیومی (ساخته شده از آلیاژ 6063 آلومینیوم) تاثیرگذاری تابش های نور خورشید را تا 80% کم می کنند و باعث می شوند مصرف انرژی تا 30% کاهش یابد.

لووو دوکی – شبدر از سه قسمت اصلی تشکیل شده که با اتصال به سازه، مجموعه لوور را شکل می دهد.

بخش اتصالی به سازه با نام خورشیدی که شامل دندانه هایی است و تمامی مرحله های تعبیه لوورها را از زاویه صفر درجه با افزایش 5/22 درجه ماکزیمم تا 5/67 درجه میسر می نماید.

نوک و منقاری که به منزله نگهدارنده قسمت لووو استفاده می شود با دندانه های نصب شده بر روی آن در قسمت انتهایی از یک طرف به خورشیدی و از طرفی دیگر به قسمت اصلی متصل می شود. مقطع دوکی که روی بخش نوکی قرار دارد، موجب پدید آمدن تمامی نمای ساختمان می شود.

End cap  نوع دیگری از دیتایل نصب و تعبیه لوورهای دوکی – شبدر است که برای اتصال از چپ و راست در ساپورت های خاص و همچنین در بتن انتهایی لوور اجرا می شود. (قطر mm100 تاmm400)

مدل ثابت

این مدل از نمونه های پرمصرف شیدرهای لووری است که به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و همچنین به دلیل تعبیه و نصب راحت امکان نصب بر روی نماهای مختلف مثل نمای شیشه ای، ورق کامپوزیت و هر نمای دیگری را دارد.

مدل متحرک

این مدل با کمک کنترل از راه دور و یا سوییچی به مشتری در کنترل نما کمک می کند و همچنین با اتصال ها و قطعات ویژه ای که به همراه دارد امکان هماهنگی با تکنولوژی های روز را داراست، همینطور می توان آن را به صورت کاملا شخصی سازی شده در آورد. تعبیه لوورهای دوکی هم به دو صورت ثابت و متحرک انجام می شود.

 

لوور های مکعبی

لوورهای مکعبی نیز در ابعاد مختلفی تولید می شوند و ساختار کلی آنها از آلومینیوم است.

 

لوور های کامپوزیت

این لوورها با کمک ورق کامپوزیت تولید می شوند و جعبه ای شکل هستند و تمامی قابلیت های نمای کامپوزیت را دارا می باشند.

 

لوورهای آلومینیومی شکننده نور خورشید –سیستم های نورگیر آلومینیومی

لوور آلومینیومی در ساختمان های مسکونی، اداری، مدارس، ورزشگاه ها و در هر ساختمانی که در آن زیبایی و ایجاد فضایی آسوده با نور و دمای متعادل موردنیاز است استفاده می شود. این لوورها امکان دادن آنادایز برای رنگ های نقره ای، طلایی، برنز و سیاه را دارا هستند و در صورتی که رنگ لاکی یا همان پودری به کار رود، می توان در هر رنگ استانداردی تولید شوند. نورگیرهای آلومینیومی زاویه دار هم تاثیر تابش های خورشیدی را تا 80 درصد کم می کنند و باعث کاهش مصرف انرژی تا حد 30 درصد می گردند.

این نورگیرهای آلومینیومی به خاطر استفاده از آلیاژ 6.63 آلومینیوم بیشترین مقاومت را در برابر بادهای بیش از 150 کیلومتر بر ساعت یعنی در بحرانی ترین حالت ممکن را دارا هستند و بعد از نصب نیازی به محافظت ویژه ای نیست. طراحی متنوع و جذاب بودن تیغه ها با ابعاد 100، 120، 150، 170، 200، 225، 400 میلی متر می تواند ترکیبی جالب و چشم نواز را با متریال های مختلف ساختمانی در نمای مدرن انواع ساختمان ها ایجاد کند.

شرکت فنی و مهندسی آریو نما ی پاسارگاد در سال 1377 فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. این مجموعه زیر نظر مدیران خبره و با بهره مندی از کارشناسان و متخصصین مجرب و خوش ذوق جوان در کنار مهندسین توانمند و با سابقه به عنوان مجموعه ای موفق و کار آمد در حوزه صنعت ساختمان، آماده است تا محیطی زیبا و انسان محور را برای هموطنان عزیز خلق نماید. فعالیت های آریو نما در زمینه نمای ساختمان شامل نمای شیشه ای، نمای کرتین وال، نمای اسپایدر، نمای سرامیک، نمای لوور، نمای کامپوزیت، نمای HPL، طراحی نمای ساختمان، مهندسی آریو نما در پروژه های اداری و تجاری و همچنین مسکونی و هتل های لوکس می باشد. شرکت آریو نمای پاسارگاد در ابتدای سال 1394 موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ISO 9001:2008 از شرکت توف نورد گردید. استاندارد ISO 9001:2008 در رابطه با مدیریت کیفیت در یک مجموعه پایه گذاری میشود و نشان دهنده میزان انطباق این سیستم مدیریتی با خواسته ها و نیازهای مشتری است. سیستم مدیریت کیفیت، به منظور کنترل و نیز بهبود سطح کیفیت محصولات و خدمات و بر اساس الزامات استاندارد ISO 9001:2008 پیاده سازی میشود. استاندارد سازی مجموعه فعالیت های درون سازمانی و برون سازمانی شرکت، موجب افزایش بهره وری و رضایت مندی مشتریان هم در بخش مهندسی و هم بخش اجرا شده است. بیشترین تاثیر پیاده سازی سیستم استاندارد در شرکت آریو نما در قسمت مهندسی و اجرا میتوان مشاهده کرد. برنامه ریزی دقیق، کنترل زمان بندی پروژه ها و نظارت کیفی بر کلیه مراحل نصب، مقوله اجرا را که هم از دید مشتریان و هم از دید پیمانکاران یک معضل لاینحل تلقی میگردد، برای شرکت آریو نما به یک نقطه اقتدار تبدیل کرده است. هدف اصلی ما جهت راه اندازی مجوعه ای توانا در زمینه اجرای نمای ساختمان و بخش طراحی و مهندسی نمای ساختمان این بود که حرکتی رو به جلو جهت ارتقای بخش مماری و زیبایی نمای شهری داشته باشیم. امروزه در سراسر دنیا معماران دید متفاوتی نسبت به نمای ساختمان دارند و تمام سعی و تلاش شرکت های معماری و طراحی نمای ساختمان اینست که نمای متفاوت تری نسبت به دیگر ساختمان ها داشته باشند. با ما تماس بگیرید

لوورهای آلومینیومی, نمای لوور آلومینیومی, نمای دوکی, لوور,...
نویسنده : سهیل بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت: 1:26

آرشیو مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :