اچ پی ال چیست؟

تعرفه تبلیغات در سایت

HPL (اچ پی ال) خلاصه شده High Pressure Laminate است که به ورق هایی با روکش طرح چوب یا طرح های گوناگون دیگر گفته می شود، HPL (اچ پی ال) از آمیختن سطوح سلولزی و رزین های فنولیک ایجاد می شود که بعد از گذاشته شدن در دمای بالای 145 C و فشار 300 bar تبدیل به صفحه هاب مستحکمی می گردد. سطوح رنگی و ملامینه لایه نهایی ( اچ پی ال با طرح های گوناگون رنگی و طرح چوب) را پوشش می دهند.

 

ماندگاری و مقاومت شیمیایی زیاد و چسبندگی سریع و پایدار رزین های استفاده شده باعث پیوند محکم سطوح گوناگون پانل به یکدیگر می شود.

پس پنل اچ پی ال یا ترسپا (Terespa) یک پنل زینتی می باشد که از ورقه های کاغذ کرافت و رزین های ویژه، تحت فشار بالا تولید می گردد. دوام و مقاومت زیاد متریال آن و همینطور چسبندگی رزین های استفاده شده در آن سبب می شود تا پیوند میان صفحات سلولزی و سطوح گوناگون آن غیر گسستنی و برگشت ناپذیر شوند.

این پنل ها در کشورهای توسعه یافته با نام دیواره ی ضدباران (Rain Screen) مشهور است. تنوع گسترده رنگ و ابعاد این پنل ها به معماران این مجال را می دهد تا آن را جایگزین نماهای دیگر نمایند. لایه های نهایی این صفحه ها را با پوشش ضد خش و روکش طرح چوب یا سطوح رنگین پوشش می دهند.

قیمت ورق های hpl ، قیمت نمای hpl ، نمایندگی hpl ، ابعاد ورق hpl ، اچ پی ال نما ، اجرای نمای hpl ، قیمت hpl ، ابعاد ورق اچ پی ال

کاربرد پنل اچ پی ال

پنل های اچ پی ال به خاطر خصوصیات عالی و مناسب، دارای مصارف خیلی زیادی در صنعت ها و عرصه های مختلف هستند. برخی از این عرصه ها عبارتند از:

  • پوشش نمای بیرونی ساختمان ها
  • پوشش درونی ساختمان ها
  • صنعت هواپیماسازی
  • بدنه درونی اتوبوس ها
  • مترو
  • آزمایشگاه ها
  • تخت های رادیولوژی
  • و غیره

پنل اچ پی ال در نمای خارجی ساختمان

یکی از مصارف اصلی ورق های اچ پی ال، اربرد آنها در نمای بیرونی ساختمان ها است. در واقع خصوصیات اصلی و مناسب این متریال سبب شده است تا به یکی از بهترین مصالح جهت پوشش نما تبدیل شود.

ویژگی های پنل اچ پی ال

پنل های اچ پی ال یا ترسپا دارای خصوصیات مثبت و خوب زیادی می باشند. این پنل ها جهت مصرف در قسمت های گوناگون ساختمان مناسب هستند. ولی بیشترین مصرف آن در نمای بیرونی ساختمان می باشد. در ادامه به تعدادی از خصوصیات این پانل اشاره می کنیم که این ویژگی ها سبب شده اند تا پانل HPL تبدیل به متریال خوبی جهت مصرف در نما گردند.

– مقاوم در برابر باران و رطوبت

اچ پی ال (HPL)  مقاومت زیادی در مقابل آب، بخار، ترک خوردگی و ورقه ورقه شدن دارد. جذب رطوبت HPL در وضعیت غوطه وری در آب کمتر از ۶ درصد و بالا رفتن ضخامت ناشی از جذب آب HPL کمتر از ۱۰ درصد است.

– مقاوم در برابر اسیدهای ضعیف

ورقه های HPL به خاطر داشتن چسب رزین ملامین در رویه سطحی خود، در برابر اسید های ضعیف (نظیر باران های اسیدی) استحکام دارد. همینطور نمای اچ پی ال در مقابل هوای آلوده شهرهای بزرگ پایدار بوده و گازهای متصاعد از آلودگی های محیطی هیچ تغییری در فرم ظاهری آن پدید نمی آورد.

– مقاومت مکانیکی

ترکیب مقاومت خمشی و قابلیت ارتجاعی موجب مقاوم گشتن ورق های اچ پی ال در مقابل ضربه های وارده می شود. به این خاطر در نمای ساختمان، لایه ها در برابر فشارهای مختلف مثل فشار باد از خود مقاومت مناسبی نشان می دهد.

– عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش سوزی

اچ پی ال (HPL)  تحمل دمای خشک و شوک حرارتی تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد را دارد. تغییرات اندازه ای ورق های اچ پی ال در دمای زیاد، کمتر از ۳ درصد است. تغییر ناگهانی دما از cˆ80+ تا cˆ20- تأثیری بر این ضخامت آن ندارد.

– سرعت نصب و اجرای بالا

یکی از برتری های اصلی و عالی پنل های اچ پی ال، تعبیه خیلی راحت و سریع آن است. پنل های اچ پی ال به سه شیوه تعبیه خشک (بدون ملات)، تعبیه چسبی و تعبیه تنظیم پذیر اجرا می گردند.

– عدم نیاز به نگهداری پس از نصب

پنل اچ پی ال از هر نوع تعمیرات و نگهداری که غالبا جهت چوب به کار می رود مبراست. اگر پنل دچار آسیب دیدگی شود باید آن را با پنل نویی عوض کنید. از طرفی این پانل آنتی باکتریال است و به خاطر این ویژگی احتیاجی به نگهداری و نظافت ندارد.

برای انتخاب مناسب ترین نمای ساختمان از میان انواع مختلف پوشش های نما می توانید از کارشناسان اهالی فن آریو نما مشاوره گرفته تا بهترین گزینه را برای نمای ساختمان انتخاب نمائید.

 شرکت فنی و مهندسی آریو نما ی پاسارگاد در سال 1377 فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. این مجموعه زیر نظر مدیران خبره و با بهره مندی از کارشناسان و متخصصین مجرب و خوش ذوق جوان در کنار مهندسین توانمند و با سابقه به عنوان مجموعه ای موفق و کار آمد در حوزه صنعت ساختمان، آماده است تا محیطی زیبا و انسان محور را برای هموطنان عزیز خلق نماید. فعالیت های آریو نما در زمینه نمای ساختمان شامل نمای شیشه ای، نمای کرتین وال، نمای اسپایدر، نمای سرامیک، نمای لوور، نمای کامپوزیت، نمای HPL، طراحی نمای ساختمان، مهندسی آریو نما در پروژه های اداری و تجاری و همچنین مسکونی و هتل های لوکس می باشد. شرکت آریو نمای پاسارگاد در ابتدای سال 1394 موفق به دریافت گواهینامه استاندارد ISO 9001:2008 از شرکت توف نورد گردید. استاندارد ISO 9001:2008 در رابطه با مدیریت کیفیت در یک مجموعه پایه گذاری میشود و نشان دهنده میزان انطباق این سیستم مدیریتی با خواسته ها و نیازهای مشتری است. سیستم مدیریت کیفیت، به منظور کنترل و نیز بهبود سطح کیفیت محصولات و خدمات و بر اساس الزامات استاندارد ISO 9001:2008 پیاده سازی میشود.

hpl, نمای hpl, نمای اچ پی ال, ورق اچ پی ال,...
نویسنده : سهیل بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت: 1:33

آرشیو مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :